27 листопада 2018 року Національна академія наук України святкує ювілейну дату – 100 років з дня заснування. Ця дата – Ювілей невтомної подвижницької праці людей, чиї душа і серце віддані науці у стінах Національної академії наук України.

Непростий шлях становлення Академії та провідна роль в розвитку Української держави дали поступ для формування і виходу на світовий рівень провідних вітчизняних наукових шкіл. З упевненістю можна стверджувати, що вони є фундаментом академічної науки і надзвичайно важливим здобутком Академії. Вкотре слід відзначити імена видатних учених, які очолили наукові школи з різних галузей науки. Серед них математики Д.О. Граве, М.М. Крилов, М.М. Боголюбов, фізики К.Д. Синельников, С.Я. Брауде, астроном М.П. Барабашов, геолог П.А. Тутковський, біологи і медики Д.К. Заболотний, О.О. Богомолець, М.Г. Холодний, О.В.Палладін, В.П. Філатов, М.М. Амосов. Провідне місце у світовій науці посідають українські школи зварювання Є.О. Патона і кібернетики В.М. Глушкова. Окремо хочу сказати про значення економічних і гуманітарних шкіл, які очолювали економісти М.В. Птуха і К.Г. Воблий, історики М.С. Грушевський і Д.І. Яворницький. Неможливо не згадати всесвітньо відомих науковців Південного регіону, зокрема М.Т. Мелешкіна, О.В. Богатського, С.П. Корольова, Г.А. Гамова, В.П. Глушка, В.П. Філатова, Д.К. Заболотного, В.Р. Вільямса, М.І. Пирогова, І.І. Мечникова та багатьох інших.

За кожним із цих видатних прізвищ стоїть величезний внесок геніальних учених та їх послідовників у розвиток вітчизняної та світової фундаментальної науки, і подальший наполегливий пошук можливостей використання одержаних результатів у всіх сферах нашого життя.

Центром академічної науки в Південному регіоні є Одеса. Науковий потенціал регіону формують 9 наукових установ, провідну позицію серед яких майже півстоліття утримує Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України. Інститут, як академічна установа, діє з метою проведення наукових досліджень, спрямованих на отримання та використання нових знань у галузі економіки та еколого-економічної політики, доведення наукових і науково-технічних знань до стадії практичного використання, підготовки висококваліфікованих наукових кадрів через аспірантуру та докторантуру, задоволення соціальних, економічних і культурних потреб та інноваційного розвитку країни.

Важливе місце в його діяльності займає практичне втілення та координація наукових напрацювань в освітню діяльність, забезпечення дієвого поєднання зусиль вчених Інституту з закладами вищої освіти Міністерства освіти і науки України, зокрема, через створені спільно з закладами вищої освіти 5 науково-учбові комплекси та 10 філій кафедр з економічних дисциплін.

Цю знаменну дату, визначний ювілей – 100 років з заснування НАН України – академічна наукова установа Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України планує відзначити урочистими заходами, які відбудуться 23 листопада 2018 року в залі засідань Вченої ради ІПРЕЕД НАН України.

У заході приймуть участь директор Інституту, голова Південного наукового центру НАН України та МОН України, директори інших академічних Інститутів, ректори закладів вищої освіти Південного регіону, представники органів влади.

Об 11-00 годині відбудеться урочисте відкриття ювілейного заходу та виступи провідних діячів та організаторів науки.

Запрошуємо науковців, молодих вчених, випускників Інституту та всіх небайдужих до науки прийняти участь у ювілейних заходах.

Заходи пройдуть за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29, к. 32, зала засідань Вченої ради ІПРЕЕД НАН України.

Контактні дані: тел. 048 722-29-05

e-mail iprei@odessa.ukrtel.net

Пресс-реліз у pdf тут

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment